Робити, як всі, легко, але нецікаво – результат зрозумілий з самого початку
Сайт Олександра Грицунова
Початкова сторінка Навігаційний кафель™. Сторінку оновлено 19 Трв 2012
Англійська частина Російська частина Українська частина
Про мене Наукова робота Навчальна робота Моє дозвілля Інше
13
Українська частина Новини кіберпростору
Здрастуйте!
Я – Олександр Грицунов. Живу в Харкові (Україна). Ласкаво прошу на мій Сайт!

Цей Сайт є головною частиною мого кіберпростору. Іншими частинами кіберпростору є Бібліотека, Галерея і Архів. Кіберпростір складається з кластера платних Платинових доменів другого рівня і кластера безкоштовних Срібних доменів третього рівня. Є також кластер невживаних в даний час резервних доменів третього рівня

Ви можете увійти до кіберпростору через еквівалентні початкові сторінки: Проте слід пам'ятати, що "Новини першої шпальти" я виставляю лише на першій початковій сторінці з вищеперелічених (за винятком "Новин кіберпростору", посилання на які знаходиться у верхньому правому кутку цієї сторінки). Тому завжди намагайтесь входити в кіберпростір через http://gritsunov.com
Логічна організація Сайту

Сайт має ієрархічну деревовидну логічну структуру. На вищому рівні знаходиться початкова сторінка. Вона не є "домашньою сторінкою" в звичайному сенсі (тобто якимсь "притулком", куди можна перейти з будь-якої точки Сайту). Так робити взагалі немає необхідності. Сайт логічно організовано за принципом: "Мій дім там, де я зараз знаходжуся". Навігаційний кафель™ дозволяє Вам завжди бачити рівні, які Ви вже пройшли, і перейти до потрібної сторінки безпосередньо або, принаймні, минуючи початкову сторінку. Поточна (активна) плитка забарвлена в блакитний колір і втиснута. Пройдені плитки відмічено сіро-блакитним кольором, неактивні залишаються сірими. Таким чином, початкова сторінка – не більш, ніж точка входу в Сайт.

На першому рівні знаходяться частини Сайту. Кожна частина реалізує одну мову. В даний час використовуються три мови: англійська, російська і українська.

Незалежно від мови, другий рівень складається з п'яти розділів: "Про мене", "Наукова робота", "Навчальна робота", "Моє дозвілля" та "Інше". Вони діляться на підрозділи (третій рівень) і так далі. Задля спрощення, будь-який елемент ієрархічної логічної структури, розміщений нижче за розділ, називається підрозділом.

Кожна сторінка Сайту складається з основного аркуша (лівого, білого) і бічного аркуша (правого, небесно-блакитного). Як випливає з назв, основний аркуш відображає першорядну інформацію, бічний містить додаткові дані. Основний аркуш може також включати блакитні вставки, що містять додаткову інформацію.

Сайт ілюстровано фотографіями уніфікованих розмірів 320×240, 240×180, 160×120 або 120×90 пікселів. Натисніть мишею на будь-яке фото, щоб збільшити його до розміру 1024×768, 800×600, 640×480 пікселів або іншого.

У ієрархічній деревовидній логічній структурі Сайту можуть бути точки, з яких повинні з'явитися більше п'яти гілок. Оскільки панель Навігаційного кафелю™ не може містити надто багато плиток в ряду, в таких точках стандартна структура Сайту переривається і починаються нестандартні сторінки. Вони трактуються як "сторінки-розширення" первинної стандартної сторінки (батьківської сторінки). Посилання на сторінки-розширення розміщуються не на панелях Навігаційного кафелю™, а на основному аркуші первинної сторінки, тому їх може бути скільки завгодно багато. Вищестояща стандартна логічна структура "заморожується" для всіх сторінок-розширень. На всіх сторінках-розширеннях плитка батьківської первинної сторінки залишається підсвіченою фіолетовим кольором. Див. приклад сторінки-розширення.

Окремим випадком сторінки-розширення є так зване спливаюче вікно. Це вікно має менший розмір і не містить заголовка Сайту, панелей Навігаційного кафелю™ і бічного аркуша. Спливаюче вікно використовується, як правило, для послідовної конкретизації інформації первинної сторінки або сторінки-розширення. Див. приклад спливаючого вікна.

Щоб полегшити навігацію по логічній структурі Сайту, кожна сторінка, як первинна, так і розширення, має власний унікальний номер, розміщений у верхньому лівому кутку основного аркуша. Для первинної сторінки це числовий номер, в якому кожна цифра (від 1 до 5) є положенням активної або пройденої плитки у відповідному ряду Навігаційного кафелю™. Для сторінки-розширення номер складається з числового номера батьківської первинної сторінки і ланцюжка від неї до поточної сторінки з використанням мнемонічних імен html/php файлів. Коса риска означає перехід в піддиректорію (ім'я початкового файлу index.html або index.php у піддиректорії опускається), дефіс символізує перехід до іншого файлу html/php в межах поточної директорії. Всі спливаючі вікна мають одне й те ж мнемонічне ім'я "Popup".

Основним форматом завантажуваних документів для даного Сайту є PDF (Portable Document Format). Це універсальний файловий формат, що зберігає шрифти, зображення і розмітку початкових документів, створених на широкому асортименті додатків і платформ. Формат PDF є стандартом для безпечного і надійного розповсюдження і обміну електронними документами і формами у всьому світі. Файли Adobe PDF компактні і закінчені, хто завгодно може їх спільно використовувати, переглядати і друкувати за допомогою безкоштовної програми Adobe® Reader®. Ви можете викачати останню версію Adobe® Reader® зі сторінки Adobe Reader.

Альтернативним форматом документів є DjVu (вимовляється "дежа вю"). Це формат цифрових документів з покращеною технологією стиснення і високою характеристикою продуктивності. Формат DjVu може з успіхом замінити формати PDF, PS, TIFF, JPEG і GIF при розподілі відсканованих документів, цифрових документів або зображень з високою роздільною здатністю. Вміст файлів DjVu завантажується і відображається швидше, краще виглядає на екрані і споживає менше ресурсів клієнта, ніж конкуруючі формати. Малюнки DjVu показуються негайно, їх можна плавно масштабувати і "прокручувати" без довгого переформатування. Програми для проглядання документів у форматі DjVu є на сторінці DjVuLibre. Особливо рекомендується безкоштовний WinDjView, якщо він годиться для Вашої системи.

Доки Сайт працює нормально – верхня і нижня панелі Навігаційного кафелю™ ідентичні. Якщо, однак, виникне проблема або Ви чекаєте нової інформації на Сайті – рекомендується спробувати обидві панелі (щоб дізнатися більше – див. статтю "Фізична організація кіберпростору" в правій частині цієї сторінки).

Примітка для відвідувачів з країн Європи і Росії. Верхній і нижній домени Платинового Сайту, а також Срібний Сайт розділяють ресурси серверів з користувачами США. Тому ввечері намагайтесь, по можливості, працювати з регіональними (російським або українським) доменами.

Щоденник Сайту

Виберіть, будь ласка, розділ...
Бібліотека Галерея Архів
Олександр Грицунов
2008 р.
Фізична організація кіберпростору

Фізичні ресурси цього кіберпростору розподілено між декількома хостами. Така організація забезпечує, зокрема, кращу надійність. Якщо один з хостів припинить обслуговування – можна буде перемістити втрачені ресурси, так що користувачі не помітять змін в логічній структурі кіберпростору. Відвідувач зможе увійти до кіберпростору через початкові сторінки, що залишилися:

і пройти по незміненому Навігаційному кафелю™. Якщо всі хости працездатні, вищевказані початкові сторінки ідентичні.

Всі ресурси Платинового Сайту дублюються на двох хостах: "верхньому" і "нижньому" (згідно з розташуванням панелей Навігаційного кафеля™, що посилаються на ці хости). Це так званий здвоєний хостинг. У нормальному стані вміст обох хостів підтримується по можливості однаковим. Проте, якщо виникне проблема, буде доцільним перевірити обидва хости шляхом натиснення мишею потрібної плитки по черзі у верхній і нижній панелях. Для регіональних доменів, як і для Срібного Сайту, здвоєний хостинг не реалізовано. Тому верхня і нижня панелі вказують на один і той же хост.

Попередження. Щоб отримати всі переваги незалежності логічної структури кіберпростору від його фізичної структури, Ви повинні входити в кіберпростір лише через одну з працездатних початкових сторінок, що наведені вище.

Історія кіберпростору

Емблема кіберпростору
© Емблема кіберпростору 2008

Як емблема кіберпростору використовується графік однієї з складових парціальної функції двовимірного вільного простору для векторного електродинамічного потенціалу (так званий осцилет).

Докладніше...

Free Web Hosting
Початкова сторінка © "Платиновий світанок". Дизайн Олександра Грицунова 2008-2012
Англійська частина Російська частина Українська частина
Про мене Наукова робота Навчальна робота Моє дозвілля Інше
Копіювання матеріалів цього Сайту дозволяється лише за умови, що ці матеріали будуть завжди і скрізь супроводжуватися посиланням на http://gritsunov.com