Сайт має ієрархічну деревовидну логічну структуру. На вищому рівні знаходиться початкова сторінка. Вона не є "домашньою сторінкою" в звичайному сенсі (тобто якимсь "притулком", куди можна перейти з будь-якої точки Сайту). Так робити взагалі немає необхідності. Сайт логічно організовано за принципом: "Мій дім там, де я зараз знаходжуся". Навігаційний кафель™ дозволяє Вам завжди бачити рівні, які Ви вже пройшли, і перейти до потрібної сторінки безпосередньо або, принаймні, минуючи початкову сторінку. Поточна (активна) плитка забарвлена в блакитний колір і втиснута. Пройдені плитки відмічено сіро-блакитним кольором, неактивні залишаються сірими. Таким чином, початкова сторінка – не більш, ніж точка входу в Сайт.
На першому рівні знаходяться частини Сайту. Кожна частина реалізує одну мову. В даний час використовуються три мови: англійська, російська і українська.
Незалежно від мови, другий рівень складається з п'яти розділів: "Про мене", "Наукова робота", "Навчальна робота", "Моє дозвілля" та "Інше". Вони діляться на підрозділи (третій рівень) і так далі. Задля спрощення, будь-який елемент ієрархічної логічної структури, розміщений нижче за розділ, називається підрозділом.
Кожна сторінка Сайту складається з основного аркуша (лівого, білого) і бічного аркуша (правого, небесно-блакитного). Як випливає з назв, основний аркуш відображає першорядну інформацію, бічний містить додаткові дані. Основний аркуш може також включати блакитні вставки, що містять додаткову інформацію.
Сайт ілюстровано фотографіями уніфікованих розмірів 320×240, 240×180, 160×120 або 120×90 пікселів. Натисніть мишею на будь-яке фото, щоб збільшити його до розміру 1024×768, 800×600, 640×480 пікселів або іншого.
У ієрархічній деревовидній логічній структурі Сайту можуть бути точки, з яких повинні з'явитися більше п'яти гілок. Оскільки панель Навігаційного кафелю™ не може містити надто багато плиток в ряду, в таких точках стандартна структура Сайту переривається і починаються нестандартні сторінки. Вони трактуються як "сторінки-розширення" первинної стандартної сторінки (батьківської сторінки). Посилання на сторінки-розширення розміщуються не на панелях Навігаційного кафелю™, а на основному аркуші первинної сторінки, тому їх може бути скільки завгодно багато. Вищестояща стандартна логічна структура "заморожується" для всіх сторінок-розширень. На всіх сторінках-розширеннях плитка батьківської первинної сторінки залишається підсвіченою фіолетовим кольором. Див. приклад сторінки-розширення.
Окремим випадком сторінки-розширення є так зване спливаюче вікно. Це вікно має менший розмір і не містить заголовка Сайту, панелей Навігаційного кафелю™ і бічного аркуша. Спливаюче вікно використовується, як правило, для послідовної конкретизації інформації первинної сторінки або сторінки-розширення. Див. приклад спливаючого вікна.
Щоб полегшити навігацію по логічній структурі Сайту, кожна сторінка, як первинна, так і розширення, має власний унікальний номер, розміщений у верхньому лівому кутку основного аркуша. Для первинної сторінки це числовий номер, в якому кожна цифра (від 1 до 5) є положенням активної або пройденої плитки у відповідному ряду Навігаційного кафелю™. Для сторінки-розширення номер складається з числового номера батьківської первинної сторінки і ланцюжка від неї до поточної сторінки з використанням мнемонічних імен html/php файлів. Коса риска означає перехід в піддиректорію (ім'я початкового файлу index.html або index.php у піддиректорії опускається), дефіс символізує перехід до іншого файлу html/php в межах поточної директорії. Всі спливаючі вікна мають одне й те ж мнемонічне ім'я "Popup".
Основним форматом завантажуваних документів для даного Сайту є PDF (Portable Document Format). Це універсальний файловий формат, що зберігає шрифти, зображення і розмітку початкових документів, створених на широкому асортименті додатків і платформ. Формат PDF є стандартом для безпечного і надійного розповсюдження і обміну електронними документами і формами у всьому світі. Файли Adobe PDF компактні і закінчені, хто завгодно може їх спільно використовувати, переглядати і друкувати за допомогою безкоштовної програми Adobe® Reader®. Ви можете викачати останню версію Adobe® Reader® зі сторінки Adobe Reader.
Альтернативним форматом документів є DjVu (вимовляється "дежа вю"). Це формат цифрових документів з покращеною технологією стиснення і високою характеристикою продуктивності. Формат DjVu може з успіхом замінити формати PDF, PS, TIFF, JPEG і GIF при розподілі відсканованих документів, цифрових документів або зображень з високою роздільною здатністю. Вміст файлів DjVu завантажується і відображається швидше, краще виглядає на екрані і споживає менше ресурсів клієнта, ніж конкуруючі формати. Малюнки DjVu показуються негайно, їх можна плавно масштабувати і "прокручувати" без довгого переформатування. Програми для проглядання документів у форматі DjVu є на сторінці DjVuLibre. Особливо рекомендується безкоштовний WinDjView, якщо він годиться для Вашої системи.
Доки Сайт працює нормально – верхня і нижня панелі Навігаційного кафелю™ ідентичні. Якщо, однак, виникне проблема або Ви чекаєте нової інформації на Сайті – рекомендується спробувати обидві панелі (щоб дізнатися більше – див. статтю "Фізична організація кіберпростору" в правій частині цієї сторінки).